Kalki, kroniki i księgi

W tej kategorii znajdziesz dwa dość odmienne rodzaje produktów: kalki techniczne oraz księgi pamiątkowe. Jednak jest wspólna cecha, jaka je łączy – utrwalanie. Nowoczesne kalki maszynowe i ołówkowe o podwyższonej trwałości pozwalają na powielenie pisanego tekstu kilkakrotnie, bez znaczącej utraty jakości.

Z kolei księgi pamiątkowe pozwalają na utrwalenie na papierze wspomnień i przemyśleń uczestników wydarzenia, w związku z którym zostają ona wystawione bądź są prowadzone. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto je zamówić.

Kalki techniczne – wyższy poziom kopiowania

Kalki maszynowe i kalki ołówkowe nowej generacji różnią się znacząco od swoich poprzedniczek, zabarwiających na kolor fioletowy nie tylko odbijany tekst, ale również wszystko, z czym się zetknęły. Dostępne w sklepie kalki maszynowe wyróżniają się następującymi cechami:           

  • umożliwiają jednoczesne stworzenie do 10 wyraźnych kopii dokumentu,         
  • dzięki składnikowi woskowemu zawartemu w masie barwiącej, kalki mają możliwość samoregeneracji oraz wielokrotnego użytkowania,   
  • wykonane kopie są odporne na działanie światła – nie blakną pod jego wpływem.

Jeśli chcesz powielić pismo ręczne, wybierz kalki ołówkowe. W przypadku konieczności sporządzenia kilku kopii druku maszynowego, zdecyduj się na kalki maszynowe.

Obecnie kalki maszynowe i kalki ołówkowe wykorzystywane są przy tworzeniu rysunków technicznych. Jest to również produkt chętnie używany przez tatuatorów do odwzorowania na ciele konturów i detali przyszłego tatuażu.

 

Kroniki i księgi pamiątkowe – myśli i wspomnienia utrwalone na papierze

Jeszcze długo nawet najbardziej zaawansowana aplikacja internetowa nie zastąpi pamiątkowych ksiąg i kronik w twardej oprawie. Z tymi pierwszymi możesz zetknąć się przy okazji ważnych wydarzeń bądź miejsc, gromadzących w jednym miejscu dużą liczbę uczestników. Należą do nich okrągłe rocznice czy pogrzeby i inne.

Ozdobne kroniki możesz spotkać również w muzeach, hotelach czy miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Własnoręczne wpisy gości czy uczestników wydarzeń będą stanowiły bezcenną pamiątkę.

Z kolei księgi pamiątkowe przedstawiają historię miejsca lub społeczności w dłuższym czasie. Przykładem mogą być kroniki klasowe, prowadzone przez nauczyciela – wychowawcę oraz uczniów, w których opisywane są ważne wydarzenia z życia grupy. Często również znajdują się tam efekty ich twórczości, takie jak wiersze, proza czy rysunki. Powrót po latach do opisów wydarzeń czy prac to prawdziwa przyjemność.

 

Oferowane przez nas kroniki ozdobne odznaczają się następującymi cechami:

           

  1. Oprawione są w wysokiej jakości ekologiczną skórę, w eleganckim granacie, bordo, butelkowej zieleni bądź klasycznej czerni, a dodatkowo okładki ozdobione zostały ornamentami w kolorze złota.         
  2. Środek wykonany został z wysokogatunkowego, białego papieru o gramaturze 120 g/m2.
  3. Kroniki ozdobne i księgi są zszywane, a nie klejone, co gwarantuje, że żadna zapisana wspomnieniami kartka samoistnie się nie odklei.        
  4. Do wyboru są kroniki ozdobne o orientacji pionowej lub poziomej.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium