Kołobruliony i kołozeszyty

Produkty umieszczone w tej kategorii charakteryzuje wspólna cecha, jaką jest połączenie stron przy pomocy spirali metalowej lub wykonanej z tworzywa sztucznego. Dzięki temu kołozeszyty mają więcej stron niż ich tradycyjne odpowiedniki. W naszym sklepie kupisz estetyczne kołozeszyty o różnych rozmiarach. W ofercie znajdują się kołozeszyty A5, kołobruliony B5 i kołozeszyty A4.

Kołozeszyt A5 # 100K 90G Academy Interdruk Kołozeszyt A5 # 100K 90G Academy Interdruk
Producent: INTERDRUK
Cena: 18,38 zł
zobacz więcej

Kołozeszyty, kołobruliony, kołonotatniki –  jakie są różnice?

Jaki produkt zamówić? Czym różni się od siebie kołozeszyt, kołobrulion i kołonotatnik? Ich wspólną cechą jest pojedyncza lub podwójna spirala, wykonana z metalu lub plastiku. Jej zadaniem jest łączenie ze sobą poszczególnych kartek, najczęściej wzdłuż długiej osi. Tego rodzaju łącznik umożliwia wygodne przewracanie kartek oraz użycie okładek jako podkładki do pisania. Produkty te posiadają również większą liczbę stron niż klasyczne zeszyty. W ofercie naszego sklepu znajdziesz tanie kołozeszyty 50, 60 czy 100 kartkowe.

Strony mogą być wykonane z grubego papieru o wysokiej gramaturze, dzięki czemu pismo nie prześwituje na drugą stronę, a długopis nie dziurawi kartek. Kołozeszyty, kołobruliony i kołonotatniki mogą też posiadać perforowane, łatwe do wyrwania kartki oraz dziurki, które umożliwiają wkładanie pojedynczych kartek do segregatora. Występują w formatach A4, B5 i A5. Posiadają oprawy miękkie lub twarde, czasem pokryte warstwą błyszczącego lakieru.

Tak naprawdę nazwy kołonotatnik, kołozeszyt i kołobrulion stosowane są zamiennie. Jeśli szukasz kołozeszytu w Lublinie, po prostu przejrzyj naszą ofertę i wybierz ten produkt, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Kołozeszyty i kołobruliony z Lublina – dlaczego warto zamówić?

Jakie zalety mają kołozeszyty i kołobruliony z naszej oferty? Dzięki spiralnemu spięciu kołobruliony można łatwo otwierać i przewracać w nich strony. Nie ma potrzeby rozkładania zeszytu od początku do końca, co jest szczególnie wygodne w przypadku konieczności szybkiego dostępu do wcześniejszych notatek czy informacji. Sposób łączenia stron przy pomocy spirali to też możliwość ich łatwego wyrywania w razie potrzeby. Dodatkowo niektóre kołozeszyty A4 posiadają perforowane wzdłuż długiej krawędzi kartki. Ułatwia to ich wyrywanie.

Niektóre kołobruliony i kołozeszyty posiadają dodatkowe udogodnienia, takie jak kieszenie na dokumenty czy zakładki, które ułatwiają uporządkowanie treści. Są to zatem niezwykle przydatne akcesoria do robienia notatek w czasie wykładów, konferencji czy w pracy biurowej. Nasz sklep internetowy to zatem dobre źródło zaopatrzenia w kołobruliony w Lublinie.

Kołozeszyty i kołobruliony – wybór formatów

Kompaktowe kołozeszyty A5 zmieszczą się w niewielkiej torebce, zatem będzie je można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonywania notatek. Przykładem jest trening aktywności fizycznej czy wycieczka terenowa połączona z obserwacją przyrody.

Nieco większe kołobruliony B5 pomieszczą na swoich stronach więcej notatek lub szkiców. To idealny produkt dla studentów, którzy efektywnie przyswajają wiedzę przez notowanie, dziennikarzy, pisarzy czy poetów. Zapisania w notatniku błyskotliwa myśl i uratowanie jej przed jej zapomnieniem może być zaczątkiem wielkiego dzieła literackiego lub śmiałej tezy naukowej.

Kołozeszyty A4 przydadzą się z kolei osobom, które po zapełnieniu kartki notatkami wyrywają ją i przekładają do odpowiedniego segregatora. To format idealny do prowadzenia notatek z wykładu, kreślenia czytelnych wykresów i tabel.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium