Rolki termiczne

Rolka termiczna jest najpopularniejszym typem taśm do kas i drukarek fiskalnych oraz różnego rodzaju maszyn drukujących. Istnieją pewne wyłączenia z obowiązku fiskalizacji transakcji za pomocą kasy, jednak wydruk paragonów obowiązuje w znacznej większości punktów handlowych i usługowych. Ponieważ brak rolki termicznej w miejscu sprzedaży uniemożliwia obsługę klienta, należy regularnie dbać o ich zapas. Dla zachowania sprawności urządzeń drukujących, warto wybierać tylko taśmy rozpoznawalnej marki. Dlatego, jako doświadczony sklep z materiałami dla biur i firm, oferujemy wysokiej jakości rolki do kas fiskalnych.

Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do

Czym się charakteryzuje rolka termiczna do kasy fiskalnej?

Rolki termiczne wykonane są ze specjalnego, cienkiego papieru termoczułego. Taśma rolki pokryta jest chemiczną warstwą. Jest to pigment, który aktywuje się pod wpływem ciepła. Głowica kasy fiskalnej punktowo przekazuje ciepło na papier, co tworzy nadruk na paragonie czy potwierdzeniu operacji. Taka technika druku jest szybka, efektywna, ekonomiczna i zapewnia cichą pracę kasy fiskalnej.

Spośród wszystkich rolek do kas fiskalnych, rolki termiczne są najbardziej powszechne. Wykonane są z najwyższej jakości papieru, najczęściej o gramaturze 55g/m2. Kupując rolki do urządzeń fiskalnych, należy zwracać uwagę na jakość produktu, ponieważ muszą one zachowywać nadruk przez dłuższy czas. Przykładowo, bardzo dobra rolka termiczna Emerson zachowuje wydruk przez 6 lat.

Do czego służą rolki termiczne?

Rolki termiczne stosuje się najczęściej do wydruku paragonów i potwierdzeń płatności w kasach i drukarkach fiskalnych. Wykorzystywane są też w terminalach płatniczych, bankomatach, parkometrach, telefaksach itp. Używa się ich w większości punktów sprzedaży, w placówkach usługowych i obsługi klienta. Są to sklepy, markety, restauracje, gabinety lekarskie, salony fryzjerskie, taksówki i wiele innych miejsc. Niezależnie od tego, czy płaci się kartą, czy gotówką, obowiązkiem sprzedawcy jest wydanie klientowi paragonu fiskalnego.

Brak rolki termicznej do kasy fiskalnej jest dużym kłopotem w trakcie sprzedaży. Zgodnie z przepisami prawa nie wolno dokonywać transakcji bez fiskalizacji jej na kasie i wydruku paragonu. W takiej sytuacji działanie sklepu czy punktu sprzedaży usług jest zdezorganizowane, bo nie można sfinalizować zakupu. By zapobiec takim problemom, należy mieć zawsze na stanie zapas rolek do kasy. Tym bardziej że zazwyczaj dość szybko się zużywają.

Jakie rolki termiczne warto kupować?

Z uwagi na specyfikę działania urządzeń fiskalnych i druku termicznego, dobrze jest kupować wyłącznie taśmy dobrych marek. Idealnym wyborem jest rolka termiczna Emerson, spełniająca najwyższe standardy jakościowe. Producent udziela 6 lat gwarancji na czytelność wydruku, co jest ważne z uwagi na obowiązujące przepisy. Wszystkie rolki firmy EMERSON wykonane są z bardzo dobrego papieru. Nie zawierają też substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska, mają certyfikat „Zdrowy Paragon”.

Przed zakupem należy ustalić odpowiedni rozmiar taśmy. Rolka termiczna 57x30 będzie pasować do maszyn średniej wielkości. Wykonana jest z papieru termoczułego o gramaturze 55 g/m, podobnie jak rolka termiczna 28x30. Do mniejszych drukarek i kas fiskalnych pasować będzie taśma mniejsza, jak rolka termiczna 28x25. Przed pierwszym zakupem zalecamy sprawdzić w instrukcji urządzenia, jaki będzie właściwy rozmiar taśmy. Posiadamy w sprzedaży wszystkie rozmiary. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium