Kalendarze Książkowe

Kalendarze książkowe, zwane też terminarzami, to bardzo popularne, osobiste kalendarze, pozwalające na dokładne planowanie własnego czasu wolnego czy zawodowych obowiązków. Przyjmują formę niewielkich książek, zwykle w trzech formatach: maksymalnym a4, średnim a5 oraz najmniejszym – b5. Część oferowanych przez nas modeli posiada dodatkowo wygodną gumkę, dzięki której umieszczone wewnątrz luźne notatki nie wypadną, a kartki kalendarza nie gniotą się noszone w torebce czy plecaku.

Wewnętrzny rozkład kalendarza książkowego pozwala na umieszczenie własnych przypisów przy każdej dacie. Ilość miejsca zależy zawsze od konkretnego modelu, jego rozmiaru oraz koncepcji. Część kalendarzy książkowych daje możliwość zaplanowania każdej kolejnej godziny od rana do wieczora, inne pozwalają na tworzenie swobodnych notatek. W ten sposób każdy użytkownik znajdzie opcję idealną dla siebie i swoich potrzeb.

Poszczególne modele mają indywidualne zdobienia okładek, np. wykonane w macie z błyszczącymi detalami albo efektem metalizy. Kartki kalendarza zadrukowane są m.in. na papierze offsetowym, kremowym (chamois) o gramaturze 70 g/m² albo 80 g/m² , który ładnie się prezentuje i jest przyjemny do pisania po nim.

Praktyczne kalendarze książkowe dla każdego

Oferowane przez nas kalendarze książkowe dostępne są w trzech wariantach rozmiarów:

  • a5 o wymiarach 14 × 20 cm,
  • b5 o wymiarach 17,6 × 25 cm,
  • a4 o wymiarach 20,5 × 28,5 cm.

Dzięki temu można z powodzeniem dopasować ilość niezbędnego miejsca na notatki i wpisanie zadań do indywidualnych potrzeb. Kalendarze książkowe pod tym względem można dopasować jeszcze bardziej szczegółowo, wybierając jeden z dwóch oferowanych rodzajów:

  • kalendarze książkowe dzienne,
  • kalendarze książkowe tygodniowe.

Pierwsze z nich mają najbardziej rozbudowaną formę i oferują najwięcej miejsca na wpisy użytkownika. W przypadku kalendarzy z rozpiską tygodniową ilość miejsca, a tym samym ilość stron, jest nieco mniejsza. W dalszym ciągu jednak można w nich w wygodny sposób zaplanować swój czas.

Niektóre modele oferują dodatkowe miejsce na sporządzanie dodatkowych notatek czy rysunków. Większość proponowanych kalendarzy książkowych została wyposażona w wygodną tasiemkę, dzięki której szybko można odnaleźć bieżącą datę. Twarda, sztywna oprawa zapewnia trwałość produktu, brak zagnieceń na kartkach oraz ich ochronę przed zabrudzeniami czy zalaniem. W niektórych modelach zastosowano praktyczny dodatek w postaci gumki, która przytrzymuje dodatkowe, luźne kartki włożone do kalendarza. Praktycznym dodatkiem jest również gumowa pętelka do przechowywania długopisu lub ołówka. W ten sposób użytkownik zawsze ma pod ręką wszystko, czego potrzebuje, aby zaplanować dalsze działania.

W każdym kalendarzu książkowym a4, kalendarzu książkowym a5 oraz kalendarzu książkowym b5 znalazły się stałe elementy w postaci adresownika, miejsca na notatki i praktycznego kalendarium. W kalendarzu zaznaczone są wszystkie najważniejsze daty świąt.

Komu i gdzie przyda się kalendarz książkowy?

Nowoczesne i eleganckie, dostępne w różnych rozmiarach kalendarze książkowe to jedne z najbardziej uniwersalnych i praktycznych artykułów papierniczych. Dzięki nim możliwe jest szczegółowe zaplanowanie wszystkich najważniejszych wydarzeń, okazji i obowiązków na cały rok 2024 z uwzględnieniem każdego kolejnego dnia. Ich rozbudowana forma sprawdza się zarówno w przypadku punktów usługowych i warsztatów, służąc do umawiania klientów, jak i do tworzenia prywatnych notatek oraz zadań, a także dla uczniów oraz studentów, którzy w ten sposób mogą lepiej zaplanować czas nauki.

Po kalendarze książkowe z naszej szerokiej oferty zapraszamy do sklepu internetowego albo do sklepu stacjonarnego w Lublinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium