Rolki samokopiujące

W placówkach obsługi klienta nie może zabraknąć rolek samokopiujących do kasy fiskalnej. Są to materiały niezbędne do prowadzenia każdej sprzedaży. Służą do zapisów fiskalnych dla klientów i urzędu skarbowego. Niedozwolona jest sprzedaż bez fiskalizacji. Niedziałająca z powodu braku rolek kasa, uniemożliwi obsługę klientów. Kupując rolki, należy wybierać wyłącznie produkty rozpoznawalnych marek, które gwarantują jakość zapisu. Jako specjalistyczny sklep obsługujący firmy, biura, szkoły i sklepy detaliczne, polecamy wyłącznie wysokiej jakości rolki kasowe.

Filtruj
Producent
Dostępnych
Cena
  • od
    do

Jak działa rolka samokopiująca do kasy fiskalnej?

Rolki samokopiujące umożliwiają jednoczesny wydruk fiskalny oryginału i kopii. Są tak skonstruowane, że przy ich użyciu nie jest potrzebna kalka kopiująca. Zazwyczaj wykonane są z dwóch warstw. Jedna to typowy papier offsetowy. Druga warstwa to papier samokopiujący ze specjalnymi mikrokapsułkami SC (Self Contained), które pod wpływem uderzeń mechanizmu drukarki pękają, tworząc wydruk na papierze.

Dzięki tego rodzaju rolkom, jednocześnie powstają dwie wersje wydruku – oryginał i kopia, co jest konieczna zwłaszcza w przypadku kas i drukarek fiskalnych. Występują też rolki samokopiujące chemiczne do urządzeń bez taśmy barwiącej. Do produkcji rolek kasowych z kopią wykorzystuje się wysokiej jakości, wytrzymały, specyficzny papier. Dobrej klasy rolka samokopiująca zapewnia wieloletnią kopię i czytelność zapisu fiskalnego z transakcji.

Gdzie używa się rolki samokopiujące?

Rolek samokopiujących używa się głównie w kasach i drukarkach fiskalnych. Wykorzystywane są także w wagach sklepowych, terminalach płatniczych, taksometrach czy urządzeniach medycznych i taryfikujących. Stosowane są we wszystkich maszynach drukujących metodą mozaikową (w drukarkach igłowych). Brak rolki samokopiującej do kasy fiskalnej to problem dezorganizujący pracę i sprzedaż, bo uniemożliwia obsługę klientów.

Istnieją pewne wyłączenia z konieczności używania kas fiskalnych w miejscach sprzedaży. Jednak w przeważającej większości sklepów detalicznych, punktów sprzedaży usług, gabinetów lekarskich czy lokali gastronomicznych istnieje obowiązek rejestracji transakcji na kasie lub drukarce fiskalnej. Brak fiskalizacji i dowodu sprzedaży dla klienta jest niedozwolony. Sytuacja taka zdarza się w przypadku braku rolki samokopiującej w kasie. Dlatego powinno się mieć zawsze zapas rolek na stanie.

Jakie rolki wartko kupować?

Tylko markowe taśmy zapewniają dobre właściwości użytkowe, dlatego warto decydować się na ich zakup. Bardzo dobrym wyborem jest rolka samokopiująca Emerson. Producent ten zapewnia aż 5 lat gwarancji na zdolność do kopiowania obrazu oraz 25 lat gwarancji na trwałość kopii. Dostępne u nas taśmy, jak rolka samokopiująca 76x25 firmy EMERSON wykonana jest z najwyższej jakości papieru, który nie zrywa się i ma doskonałe właściwości nadruku.

Taśmy rozpoznawalnych marek są bezpieczne dla użytkownika i środowiska, a także nie wpływają negatywnie na urządzenia drukujące. Przed zakupem należy też ustalić odpowiedni rozmiar i długość taśmy, aby pasował do danej drukarki. Informacje o parametrach rolki zamieszczone są w instrukcji do urządzenia.

Stawiamy wyłącznie na solidne akcesoria i materiały biurowe. Dlatego wszystkie rolki do kas fiskalnych w sklepie internetowym Owobiurowo są produkowane przez cenionych producentów, aby zapewnić użytkownikom najlepszą jakość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jesteśmy do Państwa dyspozycji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium