Druki Księgowe i Kancelaryjne

Mimo że papierowe druki zastępowane są coraz częściej przez ich wersje elektroniczne, druki księgowe i akcydensowe nie tracą na popularności w wielu branżach. Należy do nich chociażby transport drogowy, posługujący się listami przewozowymi CMR czy kancelarie prawne, w których nadal funkcjonują dzienniki korespondencji.

Druki akcydensowe i księgowe przydatne będą wszędzie tam, gdzie istnieje obowiązek bieżącej ewidencji zdarzeń lub podjętych działań, a na miejscu nie ma dostępu do urządzeń elektronicznych. Sprawdź, jakiego rodzaju druki dokumentów księgowych i inne dostępne są w naszym sklepie. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości nasz zespół pozostaje do dyspozycji.

Jakiego rodzaju druki możesz zamówić?

Oferowane przez nas druki dla wygody zamawiających podzielone zostały na dwie sekcje:       

  1. druki akcydensowe,    
  2. dzienniki korespondencyjne.

Druki akcydensowe to specyficzny rodzaj formularzy, najczęściej jednokartkowych. Są one wykorzystywane zazwyczaj przy prowadzeniu firmy. Zalicza się do nich formularze księgowe takie jak druk dowodu księgowego, dowód sprzedaży czy arkusz spisu z natury, formularze kadrowe, na przykład ewidencja czasu pracy i wiele innych. Sprawdź, które druki akcydensowe ułatwią Ci pracę, przeglądając tę podkategorię tutaj: https://owobiurowo.pl/pl/c/Druki-akcydensowe/230.

Z kolei dzienniki korespondencyjne umożliwiają rejestr korespondencji przychodzącej i wychodzącej. Oprócz daty nadejścia bądź wysyłki korespondencji oraz nadawcy lub odbiorcy, notuje się rodzaj listu oraz krótko charakteryzuje zawartość korespondencji. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz produkt, który najbardziej Ci odpowiada: https://owobiurowo.pl/pl/c/Dzienniki-korespondencyjne/232.

 

Druki akcydensowe – firmowy niezbędnik.

W obecnych czasach pędzącej cyfryzacji większość dokumentów takich jak dowody sprzedaży i inne występują w postaci elektronicznej i łatwo można je generować i archiwizować. Jednak niemal w każdej firmie zdarzają się sytuacje, kiedy istnieje konieczność wypisania druku noty księgowej czy wypełnienia arkuszu spisu z natury bez dostępu do komputera lub gdy jest to mniej komfortowe, niż ręczne wypełnienie druku. W branży transportowej nadal powszechne są druki drogowych listów przewozowych, tzw. CMR, które każdy kierowca może przed rozpoczęciem przewozu wypisać samodzielnie. Warto zatem zaopatrzyć się w druki akcydensowe, aby móc z nich korzystać w przypadku braku dostępu do komputera i drukarki, bądź do bieżącego użytku.

 

Dzienniki korespondencyjne – tradycja i nowoczesność w jednym

Ewidencja korespondencji wychodzącej i przychodzącej ma istotne znaczenie w kancelariach prawnych i notarialnych, gdzie od momentu otrzymania wezwania, pozwu czy innego pisma procesowego zaczyna biec termin do podjęcia czynności – udzielenia odpowiedzi.

Dzienniki korespondencyjne występują najczęściej w wygodnym formacie A4. Na potrzeby kancelarii prawnych, notarialnych i innych idealne będą wersje z usztywnioną okładką, oprawioną w ekologiczną skórę, ze złoconymi literami. Wersja nowoczesna posiada okładkę pokrytą błyszczącą folią, a na niej – nowoczesne, minimalistyczne elementy ozdobne i prosty font.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium